DURMUŞ ALİ KUZU

QNB Finansbank A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi 

DURMUŞ ALİ KUZU

Biyografi

Profesyonel iş hayatına, 1996 yılında Vakıfbank’ta kredi analist yardımcısı olarak başlayan Kuzu, 1997 – 1999 yılları arasında Türkiye Emlak Bankası’nda müfettiş olarak çalışmıştır. 1999-2016 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda denetçilik, proje liderliği, grup başkanlığı, daire başkanlığı ve Başkan Yardımcılığı da dahil çeşitli görevlerde ve pozisyonlarda bulunmuştur. Ağustos 2016 itibarıyla QNB Finansbank Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kariyeri boyunca, çeşitli bankalarda ve finansal kurumlarda yüzlerce kredi dosyasını ve yapılandırmasını incelemiş ve değerlendirmiş, başta İstanbul yaklaşımı olmak üzere yeniden yapılandırma çatı anlaşmalarının hazırlanması ve uygulanmasına katkı sağlamış, mali bünye denetimleri ve firma sınıf ve değerlendirme raporları hazırlamış, ulusal ve uluslararası çok sayıda komitede görev almış, bankacılık ve finans alanındaki kanunların ve ilgili mevzuatın hazırlık çalışmlarında yer almış, Meclis inceleme ve araştırmalarında görevlendirilmiş, muhtelif seminerlere ve konferanslara katılmış, makaleler ve tebliğler yayımlamıştır.

Eğitim

  • Başkent Üniversitesi- Muhasebe-Finansman- Doktora- 2018 (kredi hacmi ve belirleyenleri üzerine hazırladığı tezini savunarak yılında alanında doktorasını tamamlamıştır.)
  • Urbana-Champaign Illinois Üniversitesi-USA- İşletme Yüksek Lisans – 2008
  • Ankara Üniversitesi- Siyasal Bilgiler Fakültesi- İşletme Bölümü- 1996